Kolejny poradnik na temat zmian i modyfikacji w WordPressie – a chodzi mianowicie o zmianę języka angielskiego na język polski. Chociaż dostępne są wersje z już „mową” polską czasami zdarza się, iż posiada się wersję obcojęzyczną.

1. Należy utworzyć na serwerze katalog „languages” w katalogu „wp-content”. czyli coś takiego „wp-content/languages”.

2. Teraz wskazane jest pobrać ostatnie tłumaczenie polecam tą stronę – tutaj

3. W głównym katalogu otwieramy plik wp_config.php np. poprzez Total Commandera (F4) – i wpisujemy tak jak na obrazku i t wszystko. Oczywiście powinno się wylogować , jeżeli byłeś zalogowany i ponownie zalogować aby zobaczyć zmiany

wp_config

Bardzo ciekawa informacja od Marka Rusiak

„Od jakiegoś czasu WordPress jest w dwóch “wersjach”: podstawowej (angielskiej) i narodowej (przetłumaczonej). Dlatego też w wersji narodowej np. pl_PL katalog languages jest w katalogu wp-content, a w wersji podstawowej (gdzie sami instalujemy pliki językowe w katalogu languages) w katalogu wp-includes.”

BARDZO WAŻNE

W momencie nieudanej próby aktualizacji lub aktualizacji ręcznej, a potem problemie z zalogowaniem należy wykasować w katalogu wp-content/languages plik pl_PL.php i DZIAŁA!!!

Dodano 28.09.2011

Mimo upływu czasu instrukcja zmiany języka jak najbardziej aktualna, nie należy się przejmować iż wersja tłumaczenia jest do wcześniejszej wersji WordPressa – przy uruchomieniu WP poinformuję o nowej wersji i wtedy tylko update i jest OK.

 

AKTUALIZACJA WORDPRESSA

Postanowiłem w tym wpisie dodać jeszcze opis aktualizacji WP – poniekąd czasami jest to związane z zmianą jeżyka – chociaż może w odwrotnej kolejności.

Jeżeli nie jesteś szczęśliwcem, któremu aktualizacja automatyczna nie powiodła się to zapraszam do robótek ręcznych 🙂

1. Podstawa to zrobić bkup – wtyczka „database backup” opisana tutaj

2. Ściągnij najnowsza wersję WordPressa na dysk

3. Niektórzy polecają aby wyłączyć wszystkie wtyczki – mi jak do tej pory wtyczki nigdy nie sprawiły kłopotu

4. Zapisujemy pliki z katalogu głównego htaccess oraz wp-config na dysku swojego komputera (potem trzeba będzie je wgrać na serwer)

5. Katalog wp-admin nadpisujemy całkowicie

6. Katalog wp-content nadpisujemy tylko plik index.php

7. Katalog wp-includes nadpisujemy cały oprócz katalogu languages, w ktorym mamy nasze plik językowe (lub jak to jest opisane powyżej w katalogu wp-content)

8 Nadpisujemy pliki wcześniej skopiowane htaccess oraz wp-config z naszymi ustawieniami na serwer

Comments

comments

7 Replies to “Zmiana języka w WordPressie

  1. Zawsze można jeszcze dosinstalować sobie wtyczkę qTranslate, którą szczerze polecam… Pozwala ona mieć kilka języków do wyboru i to zarówno od strony administracyjnej jak i frontowej. A dodatkowym bajerem jest to, iż pliki językowe zainstalowanych tłumaczeń aktualizują się automatycznie w momencie pojawienia się nowej wersji… Praca qTranslate jest dużo lepsza niż np J!Fish w Joomla!

  2. qTranslate to fajny wynalazek (mam go zastosowane na innej stronie), co do „zwykłego” bloga jak w moim przypadku – to raczej niemiałoby sensu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *